20 Şubat 2020 Perşembe
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Formasyon Eğitiminde Amasya UZEM FarkıSende Paylaş

Formasyon Eğitiminde Amasya UZEM Farkı

Formasyon Eğitiminde Amasya UZEM Farkı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 3240 Beğen : 0

Amasya Üniversitesi bünyesinde uzaktan eğitim Pedagojik Formasyon Sertifika Programına katılan yaklaşık 1200 öğretmen adayının final ve bütünleme sınavları sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Amasya Üniversitesi UZEM kapasitesinin önümüzdeki dönemlerde daha üst seviyelere çıkarılması çalışmalarının hızlandırıldığı da bildirildi.

Aynı Gün Sınav Sonuçları Açıklandı

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere; YÖK tarafından verilen pedagojik formasyon programını YÖK'ün belirlediği kurallar çerçevesinde yürüttüklerini söyledi. Geçmiş yıllara oranla daha fazla öğretmen adayını Amasya'da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Gökdere, UZEM'in kapasitesini daha üst seviyeye çıkarma çalışmalarını hızlandırdıklarını da sözlerine ekledi.

14 Temmuz'da başlayan yaz dönemi dersleri bitiminde yapılan final ve bütünleme sınavlarının başarıyla gerçekleştirildiğini açıklayan Gökdere; ''Yönetmelik gereği finaller üniversitemiz çatısı altında gerçekleştiilrdi. Öğretmen adaylarımızın sınava girecekleri salonlar, sıralar daha önceden kendilerine ilan edildi. 4 farklı kitapçık türünden oluşan sınavlarda herhangi bir sorun yaşanmadan finaller ve bütünlemeler başarıyla tamamlandı. Sınav sonuçları ise sınavların yapıldığı gün açıklandı. Özverili çalışmalarından dolayı UZEM'de görev alan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.'' dedi.

15 Eylül'de Pedagojik Formasyon Sertifika Programı güz döneminin başlayacağını da belirten Gökdere; bu dönemde öğrencilerin haftada en az 6 saat ve toplamda 14 hafta olmak üzere Milli Eğitime Bakanlığına bağlı okullarda staj yapacaklarını belirtti.

Sistem Öğrenciler Lehine Kolaylaştırıldı

Final sınavında öğrencilerin isimlerine göre optik formların hazırlandığını kaydeden UZEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Çakır ise; pedagojik formasyon sınavlarını teknik bir sorun yaşanmadan tamamladıklarını bildirdi. Sınavların aynı gün okunup sisteme girildiğini söyleyen Çakır; ''İnternet ortamında sürekli bilgilendirilen öğretmen adaylarımız Türkiye'nin farklı illerinden gelerek hiçbir sorun yaşamadan sınavlarına girdiler. Farklı illerden ve çoğu zor şartlarda Amasya'ya gelen öğretmen adaylarımız lehine yapabileceğimiz ne varsa düşünülüp yapıldı. Her geçen gün teknik ve akademik alt yapısını güçlendiren UZEM, binlerce öğrencinin aynı anda uzaktan eğitim görebilmesine hazır hale geldi''dedi.

Teorik Dersler Çok Verimli Geçti

Tarih Bölümü mezunu olup sertifika programına kayıtlı öğretmen adaylarından İlker Baş; UZEM'in kendilerine sınavlarla ilgili olarak sürekli duyuru yapıp, yönlendirdiklerini ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan final sınavını tamamladığını ifade etti. Baş, Amasya Üniversitesinde akademisyenlerle tanışmanın ve ders almanın kendileri için çok kıymetli bir fırsat olduğunu söyledi.

Görüşünü aldığımız bir diğer öğretmen adayı Yeliz Yücesoy ise; "Yoğun geçen teorik dersler yorucu da olsa çok verimli geçti. Pratik derslerin yüz yüze olması öğretmenlik mesleğine adım atmada çok önemli olduğunu düşünüyorum. Final sınavlarımızı sorunsuz bir şekilde tamamladık ve sınav sonuçlarının hemen akabinde açıklanması dolayısıyla kaldığım bir derse hazırlanma fırsatı da buldum.'' sözleriyle duygularını ifade etti.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak:www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Formasyon, Eğitiminde, Amasya, UZEM, Farkı, Rektör, Yardımcısı, ve, Eğitim, Fakültesi, Dekanı, Prof., Dr., Murat, Gökdere, UZEM, Müdürü, Yrd., Doç., Dr., Recep, Çakır,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler