6 Haziran 2020 Cumartesi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Gönüllü Elmalar Final YaptıSende Paylaş

Gönüllü Elmalar Final Yaptı

Gönüllü Elmalar Final Yaptı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2659 Beğen : 0

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile üniversitemiz tarafından sürdürülen Gönüllü Elmalar Projesi kapsamında engelSİZ futbol maçı düzenlendi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Genel Sekreter Hasan Özyurt yanı sıra akademisyen ve öğrencilerimiz de Amasya'da yaşayan engelSİZ sporcularla maç yaptı. Gönüllü Elmalar Projesinin birinci aşaması da bu maçla birlikte sona erdi.

Karşılaşma öncesi konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Engellilerin sosyal, kültürel ve spor yaşamı içerisinde kendilerine yer bulabildiklerini gösterebilmek için bugün bizde engelSİZ sporcularımızın oluşturduğu takımda yerimizi aldık. Üniversite olarak engellerin ortadan kaldırılması adına birçok projeye destek veriyoruz. Üniversitemizde ve şehrimizdeki engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışacaklarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Gönüllü öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin engelli arkadaşlarımızla gerçekleştirdikleri sosyal içerikli bu tür projelerden dolayı kendileriyle gurur duyuyorum. Bu ve benzeri projelerde yer alan gençlerimizin engellilik kavramını, farkındalığını söylemden öteye bir yaşam tarzı olarak kavradıklarını, engelli bireylerle empati kurduklarını görüyoruz. Amasya Üniversitesi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile yüttüğümüz "Gönüllü Elmalar" projesi amacına uygun bir final yapıyor bugün.Bu projede yer alan Gönüllü Elmalar Projesi Koordinatörü Derya Piroğlu şahsında Gençlik ve Spor Bakanlığına, Koordinatör yardımcısı ve mesai arkadaşım Yrd. Doç. Dr. Erdal Ünsalan şahsında da projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Gönüllü, Elmalar, Final, Yaptı, Gençlik, ve, Spor, Bakanlığı, ile, üniversitemiz, tarafından, sürdürülen, Gönüllü, Elmalar, Projesi, kapsamında, engelSİZ, futbol, maçı, düzenlendi, Üniversitemiz, Rektörü, Prof., Dr., Metin, Orbay, ,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler