10 Nisan 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Şiddet Sarmalına Kapılmayalım!Sende Paylaş

Şiddet Sarmalına Kapılmayalım!

Şiddet Sarmalına Kapılmayalım!

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2008 Beğen : 0

Ülkemizde son günlerde meydana gelen şiddet olaylarıyla ilgili vatandaşlarımıza sağduyu çağrısı yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, komşularımız olan Irak ve Suriye'de yaşanan olayların Türkiye'yi ilgilendirmesiyle birlikte söz konusu gelişmelerin uluslararası toplumla birlikte ele alınıp çözülmesi gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Orbay özellikle anne, babaların ve eğitimcilerin gençlerin bu şiddet sarmalına kapılmamaları için azami özen göstermelerini istedi.

Beşeri sermayemiz olan gençlerimizin kirli oyunlardan uzak tutulması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Orbay,"Sınırlarımızın ötesinde uzun bir süredir daha çok etnik temelde devam eden çatışma ortamı karşısında ülkemizin şu ana kadar ortaya koyduğu ve necip millet olmanın bir gereği olan "Ahlaki Üstünlük", iç ve dış bölücü mihrakları rahatsız etmiş olduğu apaçık ortadadır. Mevcut durumdan kendisine vazife çıkaran ve uzun süredir üzerinde çalışılan "Kardeş Kavgası" çıkartma çabaları hız kazanmış durumdadır. Son birkaç gün içerisinde ortaya konan şiddet, yağmacılık, yaşanan can kayıpları, eğitim yuvalarına verilen zararlar… Bu bölücü provokatörlerin niyetini ortaya koyması bakımından ibret verici birer fotoğraf karesi olarak karşımızda durmaktadır. Tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen; bin yıllık kardeşlik ve kader ortaklığını, demokrasi ve hukuk devleti çizgisini kendisine referans alan milletimiz, bu günleri sabır ve sağduyusu ile aşacak güce sahiptir. Bu sağduyu sürecinin önemli ayağını ise en değerli beşeri sermayemiz olan gençlerimizin bu kirli ortamlardan uzak tutulması, her şeyden önce eğitim-öğretim ortamlarına odaklanmalarının sağlanması oluşturmaktadır. Bu noktada özellikle ailelere ve eğitimcilerimize önemli görevler düşmektedir. Eğitimcilerimizin rehberliğinde gençlerimizin üzerinde odaklanması gereken gerçek gündem "Bilim, teknoloji ve yenilikçi yaklaşımları ile ön plana çıkan, kendi sosyal, kültürel... tüm değerlerini koruyan-yaşatan-zenginliklerine zenginlik katan ve öncelikli olarak kendi beyin gücünden güç alarak katma değeri yüksek ürünler üreten daha güçlü bir Türkiye" hedefi olmalıdır." dedi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Şiddet, Sarmalına, Kapılmayalım!, Son, günlerde, meydana, gelen, olaylarla, ilgili, sağduyu, çağrısı, yapan, Üniversitemiz, Rektörü, Prof., Dr., Metin, Orbay, ailelerin, eğitimcilerin, gençlerin, bu, şiddete, kapılmamaları, için, özen, göstermelerini,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler