6 Haziran 2020 Cumartesi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Toplu Taşıma Araç Şoförlerine SeminerSende Paylaş

Toplu Taşıma Araç Şoförlerine Seminer

Toplu Taşıma Araç Şoförlerine Seminer

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2683 Beğen : 0

Üniversitemiz tarafından Amasya'da toplu taşıma araçlarında çalışan araç şoförlerine yönelik 'Etkili İletişim ve İş Yaşamında Profesyonellik' konulu bir eğitim semineri düzenleniyor. Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Amasya Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Amasya Şehir İçi Halk Minibüsleri ve Halk Otobüsleri Kooperatifi ile Elma Kent Firması işbirliğiyle düzenlenen seminer bir hafta sürecek.

Amasya'nın bir eğitim, tarih, kültür ve turizm kenti olarak tanınırlığının arttırılması noktasında özellikle Amasyalı esnaflara önemli görevler düştüğünü hatırlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odasına bağlı üyelerin ürettikleri hizmetlerden Amasyalılarla birlikte çalışanlarımız ve öğrencilerimiz de yararlanıyor. Dolayısıyla esnaflarımızın ürettiği hizmetlerin kaliteli, ekonomik ve standartlara uygun olması gerektiğini düşünüyoruz. Ve üniversite olarak esnaflarımızın ürettikleri hizmetleri eleştiren bir nokta da değiliz. Tam tersine bu hizmetlerin daha iyi yapılması, Amasya'ya gelen, Amasya'da yaşayan her insanın güler yüzlü kaliteli hizmetten yararlanması için bir eğitim kurum olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Ticaret, hizmet, sanayi ve tarım gibi sektörlerdeki işletmelere mesleki eğitim yoluyla katkılar sağlamak amacıyla kurduğumuz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz var. Paydaşlarımızla birlikte merkezimiz, halk otobüsü şoförlerine yönelik güzel bir çalışma yürütüyorlar. 'Etkili İletişim ve İş Yaşamında Profesyonellik' başlıklı bir hafta sürecek eğitim çalışması toplu taşıma hizmetinde yer alan, vatandaşlarımızla sürekli etkileşim halindeki şoförlerimize yönelik. Üniversitemiz Öğr. Gör. Nusret Kasap tarafından seminer şeklinde verilen eğitimde; halkla ilişkiler, davranış kuralları gibi çeşitli başlıklar şoförlere aktarılıyor" dedi.

Amasyalıların rahat ve huzurlu bir şekilde toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Amasya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, "Seminer kapsamında 85 şoföre 4 ayrı grupta eğitim verilmesini sağlıyoruz. Seminere katılan şoförlerin vatandaşlarla kurdukları iletişimin olumlu yönde değişeceğine inanıyorum. Mersin'in Tarsus ilçesinde katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı da saygıyla anarken, kadına yönelik şiddeti bir kez daha kınıyorum. Bu seminere desteklerinden dolayı Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'a teşekkür ediyorum. Amasya Üniversitesi büyürken Amasya'nın gelişmesine de katkı sağlıyor. Amasya'da üniversiteyle esnaf odalarımız arasında güzel bir uyum ve işbirliği var. Üniversiteyle ortak işbirliklerimiz bundan sonra da artarak devam edecek" şeklinde konuştu.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Toplu, Taşıma, Araç, Şoförlerine, Seminer, Üniversitemiz, tarafından, Amasya'da, toplu, taşıma, araçlarında, çalışan, araç, şoförlerine, yönelik, 'Etkili, İletişim, ve, İş, Yaşamında, Profesyonellik', konulu, bir, eğitim, semineri, düzenleniyor.,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler